Hoteleri dhe Turizëm

RAFAELO RESORT

Panorama mahnitëse e detit Adriatik, plazhit, barit, restorantit dhe shumë ambienteve të tjera argëtuese për një pushim fantastik dhe të paharrueshëm. Resorti ynë ofron një komoditet në stilin mesdhetar i vendosur vetëm 10 minuta me makinë nga qyteti historik i Lezhës dhe kështjellës së tij. Uji i ngrohtë i detit dhe flladi i lehtë, e kthejnë vendndodhjen e resortit tonë në një oaz pushimi, freskie dhe gjelbërimi. Rafaelo Resort ofron 3 mundësi akomodimi, Standard 4 *, Deluxe-5 * dhe Hotel Executive. I gjithë kompleksi është ndërtuar në një sipërfaqe prej 30,000 m2, ofron një sipërfaqe ranore prej 10 ha për plazhin me një zonë të pastruar dhe të sistemuar me karrige dhe çadra, shesh lojërash për fëmijë, restorante me menu kontinentale dhe italiane, pista pranë detit ofron piceri, ushqim të shpejtë dhe kuzhinë në skarë, zona të gjelbërta dhe stola, pishina sezonale dhe të brendshme, palestër sportive me dushe, SPA etj.

Distanca:

Rinas Airport - Shengjin 52.1 km
46 minuta me makinë

Rinas Airport - Tirana 18.9 km
20 minuta me makinë

Tirana - Shëngjin 64.8 km
55 minuta me makinë